Jak zmienić region w Valorant

Musisz zmienić region w grze Valorant z jednego z kilku powodów opisanych poniżej.

  1. Region nie zgadza się z rzeczywistą lokalizacją gracza. Często dzieje się tak ze względu na to, że Valorant na etapie CBT wypadł graczom, którzy oglądali amerykańskie streamy, choć sami tam nie byli. Naturalnie Valorant został przyjęty przez graczy z ustawionym już regionem USA. Ping w grze spada ze skali, ponieważ system wybiera amerykańskie serwery do gry. Odległość między kontynentami jest bardzo duża, a transfer danych wiąże się z ogromnymi opóźnieniami.
  2. W Rosji nie ma czatu głosowego. Ze względu na pewne ograniczenia Riot Games zostało zmuszone do wyłączenia czatu głosowego w Federacji Rosyjskiej. Aby ominąć blokowanie i włączyć czat, użytkownicy mają jedną opcję - upewnić się, że konto ma region inny niż Federacja Rosyjska.

Jak znaleźć swój region w Valorant

Uruchom Valorant, kliknij ikonę ustawień (koło zębate w prawym górnym rogu). Kliknij „Więcej”.

W sekcji „Serwery” możesz zobaczyć region.

Jak zmienić region

Jeśli chodzi o zmianę regionu bez rejestracji nowego konta Riot, jedyną opcją jest skontaktowanie się z pomocą techniczną.

Wsparcie może pomóc, ale tylko wtedy, gdy region nie pasuje do Twojej prawdziwej lokalizacji. Jak wspomniano powyżej, sytuacja jest powszechna dla graczy od fazy zamkniętych beta testów, kiedy gra wypadł podczas oglądania zagranicznych streamów.

Wystarczy napisać do supportu z prośbą o zmianę kraju, wyjaśnić sytuację. W wiadomości zwrotnej najprawdopodobniej otrzymasz kwestionariusz z pytaniami, na które będziesz musiał odpowiedzieć w wiadomości. Lista danych, które trzeba będzie podać będzie zawierała:

  • rzeczywiste miejsce zamieszkania;
  • z jakiego kraju gra została niedawno wydana;
  • twój aktualny adres IP i stare adresy IP, z których grano w grę (jeśli istnieją);
  • szereg danych osobowych (imię i nazwisko, data urodzenia itp.).

Po sprawdzeniu, czy wszystko pasuje, wsparcie dokona korekty regionu na koncie i powiadomi Cię nowym listem.

Ponieważ czat głosowy jest wyłączony w Rosji, wielu próbuje obejść ten problem w ten sam sposób poprzez wsparcie. Niestety jest mało prawdopodobne, że coś zadziała. Jeśli w ustawieniach jest napisane „RUS”, a naprawdę mieszkasz w kraju, wsparcie w większości przypadków odmówi zmiany.

Co zrobić, jeśli chcesz mówić w Valorant

Istnieją przypadki, w których możliwe jest rozwiązanie problemu za pomocą VPN. Uruchamiając program i wybierając kraj europejski, wsparcie może zobaczyć, że region jest zdefiniowany nieprawidłowo i dokonać zastępstwa.

Jeśli wynik będzie niezadowalający, pomoże tylko utworzenie od razu nowego konta z innym regionem.

Więcej szczegółów na temat wszystkiego jest napisane w artykule: jak włączyć czat głosowy valorant.

podzielić się z przyjaciółmi
ValorantGO.ru
Dodaj komentarz

Adblock
detektor