Zakłady na e-sport 2023

Zakłady sportowe to popularna forma rozrywki dla osób każdej płci iw każdym wieku. Choć głównym odbiorcą klientów bukmacherów są mężczyźni, sukcesywnie zwiększa się liczba kobiet, które również interesują się obstawianiem różnych wydarzeń sportowych i nie tylko.

Od 2020 roku popularność zakładów na e-sporty zaczęła gwałtownie rosnąć. W e-sporcie istnieje imponująca liczba dyscyplin, w których biorą udział wybitne drużyny i indywidualni gracze. Chce się nie tylko obserwować takie wydarzenia, ale także przewidywać zwycięzców.

W e-sporcie są bohaterowie i gwiazdy, które zyskały popularność wśród publiczności, które starają się być najlepsze w e-sporcie i zdobywać nagrody. Ale są nowi zawodnicy, młodzi sportowcy, którzy są w stanie pokonać nawet najbardziej oczywistego faworyta. To sprawia, że ​​e-sport jest interesujący i ekscytujący. A zakłady stają się coraz bardziej popularne.

Chcesz spróbować swoich sił we wprowadzaniu się w określone dyscypliny sportu elektronicznego? W takim razie powinieneś dowiedzieć się, czym jest eSport i czym różni się od zwykłego formatu zakładów sportowych. Udzielimy wielu przydatnych rad i odpowiemy na najciekawsze, ważne pytania.

Co to jest e-sport

Elektroniczny e-sport to format rywalizacji między graczami lub drużynami w różnych grach komputerowych i konsolowych.

Profesjonalni sportowcy stają się coraz bardziej popularni i sławni, a niektórzy z nich dorównują znanym sportowcom. Jest to stosunkowo nowy format zawodów oparty na grach wideo.

Społeczność e-sportowa organizuje własne, unikalne turnieje, mistrzostwa i zawody, których celem jest wyłonienie najlepszych graczy w różnych dyscyplinach. Takie wydarzenia gromadzą na ekranach niesamowitą liczbę widzów, którzy z przyjemnością oglądają bitwy, a także obstawiają faworytów.

Różnica między tradycyjnymi zakładami sportowymi a zakładami e-sportowymi

Jeśli mówimy o technicznych niuansach zakładów na e-sport i tradycyjne sporty, nie znajdziesz tutaj poważnych różnic. Jedyna różnica polega na opcjach zakładów, z których gracze mogą korzystać u różnych bukmacherów.

Dlatego fani e-sportu mogą wejść na stronę dowolnego bukmachera lub zainstalować aplikację, wybrać sekcję z rozgrywkami e-sportowymi, znaleźć interesującą ich linię i postawić zakład na konkretne wydarzenie.

Biorąc pod uwagę szybki wzrost popularności e-sportu, wielu znanych bukmacherów zaczęło tworzyć specjalne sekcje poświęcone temu formatowi rozgrywek.

Zaletą obstawiania e-sportu jest to, że nie trzeba być zawodowym sportowcem, aby samodzielnie zrozumieć tę czy inną dyscyplinę. Każdy gracz może pobrać grę, zagrać w nią, ocenić zasady i możliwości różnych postaci, wypróbować różne tryby i tak dalej. Za pośrednictwem Internetu łatwo znaleźć dane o drużynach i cybersportowcach, śledzić ich kariery i zrozumieć, jak duże mają szanse na zwycięstwo w nadchodzącym turnieju lub zajęcie wysokich miejsc w mistrzostwach.

Na co zazwyczaj stawiasz w e-sporcie?

Segment ten ma również swoje najpopularniejsze dyscypliny, podobnie jak tradycyjne zakłady bukmacherskie. Jeśli mówimy o grach wideo, to najczęściej zakłady są zawierane podczas turniejów i mistrzostw w takich cyberdyscyplinach:

 • Counter-Strike GO;
 • Dota 2
 • waleczny;
 • wezwanie do służby;
 • FIFA;
 • NBA
 • 2K;
 • Mortal Kombat i inne.

Regularnie odbywają się turnieje, mistrzostwa i mecze eliminacyjne, w których wyłaniane są najlepsze drużyny i cybersportowcy. Są turnieje, takie jak Major w CS GO, gdzie zwycięstwo jest porównywalne z triumfem na mundialu.

Aby dotrzeć do finałów głównych turniejów e-sportowych, drużyny i e-sportowcy przechodzą przez eliminacje. Nie możesz po prostu stać się częścią najlepszych turniejów. Aby to zrobić, musisz regularnie wygrywać, zwiększać swoją ocenę i tak dalej.

Nic dziwnego, że istnieje również koncepcja rynku transferowego, kiedy gracze przechodzą z jednej drużyny do drugiej. Pojawiają się sponsorzy dla e-sportowców, podpisywane są wielomilionowe kontrakty reklamowe itp.

Wybór strony z zakładami e-sportowymi

Aby rozpocząć obstawianie swoich ulubionych formatów e-sportowych, ważne jest, aby najpierw wybrać bezpieczną i niezawodną witrynę. Jak zrobić to dobrze?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie licencji na stronie. Obstawianie na nielicencjonowanych stronach zawsze wiąże się z ogromnym ryzykiem wpadnięcia na oszusta i utraty ciężko zarobionych pieniędzy.

Drugim punktem wyboru witryny jest obecność sekcji eSports. Jeśli bukmacher poświęci wystarczającą uwagę zawodom sportów cybernetycznych, obstawianie tutaj będzie nie tylko interesujące, ale także opłacalne.

Aby wybrać wiarygodną witrynę, przeczytaj warunki, przyjrzyj się proponowanym sposobom odbioru wygranych środków i uzupełnij konto do gry. Nie zapomnij przeczytać recenzji w Internecie i przestudiować oceny konkretnego bukmachera. Jeśli warunki Ci odpowiadają, firma jest oficjalnie zarejestrowana i posiada ważną licencję, nie krępuj się postawić pierwszego zakładu próbnego i sprawdzić swoje mocne strony w dziedzinie prognozowania.

Różne opcje zakładów na e-sporty

Opcje zakładów w segmencie e-sportu są bardzo zróżnicowane, a ich liczba może sięgać 200-300. Wiele zależy od konkretnej dyscypliny, w której chcesz spróbować swoich sił jako prognosta.

Ale eksperci identyfikują kilka najczęstszych rodzajów zakładów:

 • Exodus. Zadaniem gracza jest wytypowanie zwycięzcy w ramach pojedynczej gry lub turnieju;
 • Całkowity. Całkowita liczba wygranych rund, wygranych map, dokonanych zabójstw lub innych wskaźników gry;
 • Upośledzenie. Jest to zakład na przewagę lub opóźnienie drużyny pod względem liczby wygranych rund, map, zabójstw itd.;
 • Wyniki na określonej mapie lub rundzie.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybranie cyberdyscypliny, którą lubisz i przestudiowanie przedstawionej dla niej listy rodzajów zakładów. Lista opcji zakładów może zależeć nie tylko od samej gry wideo, ale także od formatu zawodów, warunków turnieju, liczby cybersportowców i warunków bukmachera, u którego planujesz obstawiać.

Jak zacząć obstawiać e-sport: przewodnik dla początkujących

Jeśli nigdy wcześniej nie musiałeś obstawiać w świecie e-sportu, ale chcesz spróbować swoich sił, oferujemy krótką instrukcję krok po kroku dla początkujących:

 1. przestudiuj grę wideo, którą lubisz najbardziej;
 2. przejrzyj wideo, aktualne informacje o turniejach, prowadzących drużynach;
 3. spróbuj zagrać na PC lub konsoli;
 4. wybierz legalną stronę bukmacherską, za pośrednictwem której możesz postawić zakład;
 5. badać cybersportowców lub drużyny, które wezmą udział w turnieju;
 6. przeznaczyć ustaloną kwotę na zakład, ale nie poświęcać dużo pieniędzy;
 7. postawić najprostszy i najbardziej zrozumiały zakład;
 8. obejrzyj wynik i wygraj.

Początkujący nie powinni zaczynać od skomplikowanych typów zakładów i rzucać pieniędzmi, na których stratę nie mogą sobie pozwolić. Kiedy zawodnik nie ma doświadczenia, jest słabo zorientowany w dyscyplinach sportowych, trudno jest o udane pierwsze zakłady. Dlatego lepiej jest zacząć od małych zakładów i prostych wyników. Załóżmy, że silna drużyna gra przeciwko słabszej drużynie. I w tej sytuacji nie należy ryzykować i stawiać na ewidentnie słabych uczestników.

Poczuj smak zwycięstwa, rozpocznij dogłębną analizę e-sportu, a następnie naucz się stawiać złożone i bardziej ekscytujące zakłady, zachowując przy tym jak największą pewność słuszności swojej decyzji.

Status prawny zakładów e-sportowych

Zasady działania bukmacherów określają przepisy wewnętrzne, a także uwzględniające wymogi i przepisy prawa kraju, w którym działają. Dlatego zaleca się obstawianie e-sportu, jak również sportów tradycyjnych, wyłącznie za pośrednictwem legalnych bukmacherów.

Jak zrozumieć, że bukmacher działa legalnie? Posiada ważną licencję wydaną przez państwa, które wydają odpowiednie zezwolenia. Na terytorium różnych krajów obowiązują licencje określonych organizacji.

E-sport jest tak samo legalną dyscypliną bukmacherską jak piłka nożna, koszykówka, hokej czy boks. Dlatego takie zakłady są całkowicie legalne i kontrolowane przez prawo danego kraju. Wybierając legalnych bukmacherów, użytkownicy nie muszą martwić się o legalność i bezpieczeństwo. Dane graczy są pod niezawodną ochroną, a wygrane zostaną przelane na konto.

Wpłaty i wypłaty: od klasycznych walut po kryptowaluty

Zakłady w segmencie e-sportu technicznie nie różnią się od tradycyjnych sportów. W związku z tym gracze mogą skorzystać z metod dostępnych na stronie bukmachera, aby uzupełnić konto gry i otrzymać zarobione pieniądze.

W większości serwisów wpłata i wypłata środków realizowana jest za pomocą następujących narzędzi:

 • karty bankowe;
 • Przelewy pieniężne;
 • portfele elektroniczne;
 • kryptowaluta;
 • uzupełnianie za pośrednictwem terminali płatniczych i tak dalej.

Segment kryptowalut rozwija się w błyskawicznym tempie, a wiele serwisów bukmacherskich otwiera możliwość wpłacania i wypłacania wygranych poprzez system bitcoin oraz szereg innych rodzajów kryptowalut. W różnych krajach świata uważa się, że legalizacja kryptowaluty jest konieczna, a to przyniesie korzyści.

Bonusy na zakłady e-sportowe

Nie we wszystkich sytuacjach, aby postawić na konkretny rodzaj eSportu, trzeba zaryzykować własne pieniądze. Oficjalni bukmacherzy oferują nowym i stałym graczom atrakcyjne bonusy.

Obiektywnie najpopularniejszym typem jest bonus za rejestrację. Użytkownik nie musi spełniać żadnych wymagań ani uzupełniać depozytu - będzie musiał przejść procedurę rejestracji, po której bonus zostanie zaksięgowany na koncie gry.

Dają również bonusy za pierwszą wpłatę. Co więcej, wysokość wypłat bonusowych zależy bezpośrednio od tego, ile gracz doładował konto gry. Ponadto fani e-sportu otrzymują dodatkowe nagrody z okazji urodzin, lojalności, określonej liczby postawionych zakładów i tak dalej.

Same bonusy są przedstawiane w postaci pieniędzy, środków bonusowych, punktów i innych. Bonusy zostały opracowane i zatwierdzone przez bukmacherów. Oznacza to, że nie możesz zdobyć bonusu i natychmiast wypłacić nagrody na własne konto bankowe. Zasady te są określone dla każdego bukmachera, który należy szczegółowo przestudiować na stronie podczas korzystania z bonusów.

FAQ
Gdzie najlepiej obstawiać e-sport?
Większość czołowych, popularnych bukmacherów otworzyła sekcje do obstawiania wydarzeń e-sportowych. Dlatego wybieraj sprawdzone i legalne strony ze świetnymi ofertami i warunkami.
Jak zacząć obstawiać w świecie e-sportu?
Powinieneś zacząć od przestudiowania gry wideo, na którą chcesz postawić. Lepiej jest grać w filmie e-sportowym, który sam rozumiesz.
Czy można zarabiać na zakładach e-sportowych?
Tak. Ale trudno to zrobić. Musisz szczegółowo rozumieć dyscyplinę e-sportu, śledzić najnowsze wiadomości, a czasem stawiać ryzykowne zakłady.
Jakie typy e-sportów najlepiej obstawiać?
Nie ma dyscyplin, które można by nazwać obiektywnie dopuszczalnymi do obstawiania. Zaleca się wybranie tych, które lubisz i które jesteś w stanie szczegółowo zrozumieć. Ale jeśli mówimy o popularności, to są to CS GO, FIFA, WoW, Valorant i inne.
Jak zwiększyć szanse na wygraną?
Aby to zrobić, musisz przestudiować funkcje gry wideo, poznać format turnieju, przeczytać informacje o drużynach i cybersportowcach i tak dalej. Nie polegaj wyłącznie na szczęściu. Aby odnieść sukces lepiej, radzimy nauczyć się poruszać w e-sporcie, rozumieć niuanse i szczegóły, brać pod uwagę małe rzeczy w nadchodzących wydarzeniach.
ValorantGO.ru
Adblock
detektor