Valorant nie uruchamia się, zawiesza - rozwiązanie wszelkich problemów technicznych i związanych z rozgrywką.

Czy Valorant zawiera błędy lub nie chce się uruchomić? Istnieje rozwiązanie! Ciągłe opóźnienia i zawieszanie się nie stanowią problemu! Czy po zainstalowaniu moda Valorant zaczął się zawodzić lub NPC nie reagują na wykonanie zadania? I jest odpowiedź na to pytanie! Na tej stronie będziesz mógł znaleźć rozwiązanie wszelkich znanych problemów z grą i omówić je witryna internetowa.

Oto odpowiedzi na najczęściej popełniane błędy. Jeśli nie znalazłeś nic odpowiedniego do rozwiązania swojego problemu, zalecamy przejście do broker, gdzie bardziej szczegółowo można zapoznać się z wszelkimi błędami napotkanymi w grze Valorant.

Gra wywala do pulpitu bez żadnych błędów.
O: Najprawdopodobniej problem tkwi w uszkodzonych plikach gry. W takim przypadku zaleca się ponowną instalację gry, po skopiowaniu wszystkich zapisów. Jeśli gra została pobrana z oficjalnego sklepu, nie możesz się martwić o bezpieczeństwo postępu.

Valorant nie działa na konsoli.
O: Zaktualizuj oprogramowanie do najnowszej wersji, a także sprawdź stabilność połączenia internetowego. Jeśli pełna aktualizacja oprogramowania konsoli i samej gry nie rozwiązała problemu, należy ponownie pobrać grę, po usunięciu jej z dysku.

Błąd 0xc000007b.

O: Istnieją dwa rozwiązania.
Pierwsza to kompletna reinstalacja gry. W niektórych przypadkach rozwiązuje to problem.
Drugi składa się z dwóch etapów:

  1. Pełna ponowna instalacja (jeśli instalator oferuje opcję usunięcia plików przy pierwszym uruchomieniu, robimy to, a następnie uruchamiamy ponownie w celu czystej instalacji) komponentów DirectX, Microsoft Visual C++ i Microsoft .NET Framework.
  2. Jeśli to nie pomoże, będziesz musiał sprawdzić skrót do gry za pomocą aplikacji Dependency Walker (lub odpowiednika). W wyniku działania aplikacji otrzymasz listę wszystkich plików niezbędnych do działania gry. 

Błąd 0xc0000142.

O: Najczęściej ten błąd występuje z powodu obecności cyrylicy (rosyjskich liter) w jednym ze sposobów przechowywania plików przez grę. Może to być nazwa użytkownika lub sam folder, w którym znajduje się gra. Rozwiązaniem jest zainstalowanie gry w innym folderze, którego nazwa jest zapisana angielskimi literami lub zmiana nazwy użytkownika.

Błąd 0xc0000906.

Odp.: Ten błąd jest związany z blokowaniem jednego lub więcej plików gry przez program antywirusowy lub program Windows Defender. Aby to naprawić, musisz dodać cały folder gry do wyjątków. Dla każdego programu antywirusowego ta procedura jest indywidualna i należy zapoznać się z jego systemem pomocy. Warto zaznaczyć, że robisz to na własne ryzyko. Wszyscy kochamy przepakowywania, ale jeśli ten błąd często Cię dręczy, powinieneś pomyśleć o zakupie gier. Nawet jeśli na zniżkach, które można znaleźć w nowości na naszej stronie.

Żaden msvcp 140.dll/msvcp 120.dll/msvcp 110.dll/msvcp 100.dll

O: Błąd występuje, jeśli na komputerze nie ma poprawnej wersji pakietu Microsoft Visual C++, który zawiera msvcp 140.dll (i podobne). Rozwiązaniem jest zainstalowanie wymaganej wersji pakietu.

Po pobraniu i zainstalowaniu nowego pakietu błąd powinien zniknąć. Jeśli komunikat o braku pliku msvcp 140.dll (120, 110, 100) będzie się powtarzał, wykonaj następujące czynności:

  • Kliknij Windows + R; 
  • Wpisujemy komendę „regsvr2 msvcp140.dll” (bez cytatów);
  • Kliknij OK";
  • Ponownie uruchamiamy komputer.

Błąd 0xc0000009a/0xc0000009b/0xc0000009f i inne
Odp.: Wszystkie błędy zaczynające się od indeksu 0xc0000009 (na przykład 0xc0000009a, gdzie zamiast „a” może znajdować się dowolna litera lub cyfra) można przypisać tej samej rodzinie. Takie błędy są wynikiem problemów z pamięcią RAM lub plikiem stronicowania.

Przed rozpoczęciem poniższych kroków zdecydowanie zalecamy wyłączenie niektórych procesów działających w tle i programów innych firm, a następnie spróbuj ponownie uruchomić Valorant.
Zwiększ rozmiar pliku wymiany:

  • Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę komputera, a następnie: „Zaawansowane ustawienia systemu” - „Zaawansowane” - „Wydajność” - „Zaawansowane” - „Pamięć wirtualna” - „Zmień”.
  • Wybieramy jeden dysk, ustawiamy ten sam rozmiar.
  • Uruchom ponownie.


Rozmiar pliku stronicowania musi być wielokrotnością liczby 1024. Rozmiar zależy od ilości wolnego miejsca na wybranym dysku lokalnym. Zalecamy ustawienie jej równej ilości pamięci RAM.
Jeśli błąd 0xc0000009a będzie się powtarzał, musisz sprawdzić pamięć RAM. Aby to zrobić, musisz skorzystać z funkcji takich programów, jak MemTest86, Acronis, Everest.

Gra spowalnia i ma opóźnienia

Najprawdopodobniej ten problem ma charakter sprzętowy. Sprawdź wymagania systemowe gry i ustaw prawidłowe ustawienia jakości grafiki. Dowiedz się więcej o optymalizacji gier przeczytaj na naszej stronie internetowej. Wyjątkowe przypadki omówiono poniżej.

W grze były przerwy.
Odp.: Sprawdź komputer pod kątem wirusów, wyłącz niepotrzebne procesy działające w tle i nieużywane programy w menedżerze zadań. Warto również sprawdzić stan dysku twardego za pomocą specjalistycznych programów, takich jak Hard Drive Inspector. Sprawdź temperaturę procesora i karty graficznej — być może czas oddać komputer do serwisu.

Długi czas ładowania w grze.
O: Sprawdź stan dysku twardego. Zaleca się usunięcie zbędnych modów - mogą one znacznie wpłynąć na czas trwania pobrań. Sprawdź ustawienia antywirusa i upewnij się, że ustawiłeś go na „tryb gry” lub jego odpowiednik.

Waleczne opóźnienia.
O: Przyczyną okresowych przerw (zawieszeń lub lagów) w grze Valorant mogą być aplikacje działające w tle. Szczególną uwagę należy zwrócić na programy takie jak Discord i Skype. Jeśli w innych grach występują opóźnienia, zalecamy sprawdzenie stanu dysku twardego - najprawdopodobniej czas go wymienić.

Problemy z modami

Wiele modyfikacji wymaga uruchomienia dodatkowych programów lub jest instalowanych „na wierzchu” innych modów. Przeczytaj uważnie instrukcję instalacji i dokładnie wykonaj wszystkie kroki.


Przed uruchomieniem jakichkolwiek modyfikacji należy koniecznie pobrać Microsoft Visual C++ i Microsoft .NET Framework oraz Java Runtime Environment z oficjalnych stron programistów. Obie te platformy są w pewnym stopniu wykorzystywane do tworzenia i uruchamiania modyfikacji, zwłaszcza tych złożonych.

Błędy pobierania/aktualizacji

Sprawdź stabilność połączenia internetowego oraz prędkość pobierania. Jeśli ping jest zbyt wysoki lub przepustowość jest zbyt niska, aktualizacja może powodować błędy.

Jeśli sklep lub program uruchamiający Valorant nie uzupełnia aktualizacji lub wyświetla błędy, zainstaluj ponownie sam program. W takim przypadku wszystkie pobrane gry zostaną zapisane.

Uruchom kontrolę integralności danych gry.

Sprawdź dostępność wolnego miejsca na dysku, na którym zainstalowana jest gra, a także na dysku z systemem operacyjnym. W obu przypadkach powinno być nie mniej wolnego miejsca niż obecnie zajmuje gra. Najlepiej zawsze mieć margines około 100 GB.

Sprawdź ustawienia programu antywirusowego i programu Windows Defender oraz uprawnienia zapory. Jest całkiem możliwe, że ograniczają połączenie internetowe dla wielu aplikacji. Ten problem można również rozwiązać, całkowicie przeinstalowując sklep lub program uruchamiający. większość z nich poprosi Cię o zapewnienie dostępu do Internetu podczas procesu instalacji.

Błędy logowania

Sprawdź swoje połączenie internetowe i upewnij się, że masz najnowsze aktualizacje. Sprawdź ustawienia swojego programu antywirusowego - całkiem możliwe, że w tej chwili ogranicza on dostęp do Internetu wielu aplikacjom. Może gra szykuje się na dużą aktualizację? A może błąd nie dotyczy tylko Ciebie?

Czarny ekran i awaria podczas próby wejścia do gry.
Odp .: Jeśli korzystasz z VPN, bardziej prawdopodobne jest, że jest to problem. Spróbuj zmienić jego ustawienia lub tymczasowo go wyłącz. Zaleca się zmianę regionu w samej grze (jeśli taka opcja jest przewidziana). Po pewnym czasie możesz wrócić do zwykłych ustawień.

„Nieprawidłowa sesja” i tym podobne.
Odp.: Uruchom ponownie program uruchamiający i poczekaj, aż ponownie połączy się z serwerami. Jeśli to nie pomoże, konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera i routera. 

Valorant nie łączy się z serwerem.
O: Najprawdopodobniej serwer gry jest przeciążony lub określone lobby jest w tej chwili niedostępne. Spróbuj odświeżyć listę dostępnych serwerów lub po prostu zrestartuj grę.

PS Upewnij się, że Twoje konto lub adres IP nie został zbanowany w grze za naruszenie zasad, a na Twoim komputerze nie są zainstalowane cheaty i inne zabronione programy.

podzielić się z przyjaciółmi
ValorantGO.ru
Adblock
detektor