Wymagania systemowe Valorant dla wygodnej rozgrywki

Aby gra była bezproblemowa i wygodna, komputer musi spełniać szereg wymagań. Im wyższa specyfikacja PC, tym lepsza wydajność gry, tym więcej FPS (klatek na sekundę).

Twórcy zalecają zainstalowanie Valorant na systemie Windows 10, w którym gra działa w miarę stabilnie, bez błędów lub przy minimalnych reklamacjach. Na starszych wersjach systemów operacyjnych Windows 7, 8 Valorant też działa, tylko problemów jest dużo więcej.

Wymaganiem koniecznym jest tylko 64-bitowy system Windows.

Ogólne wymagania dotyczące komputera, niezależnie od producenta i modelu karty graficznej, procesora, obejmują:

  • ilość pamięci RAM (RAM lub RAM) - 4 GB;
  • pamięć wideo (VRAM) - 1 GB lub więcej.

Minimalne wymagania sprzętowe gry Valorant zapewniają wydajność na poziomie 30, zalecane ustawienia to 60, a maksymalne to 144 lub więcej klatek na sekundę.

Aby zapewnić opisywane wartości FPS, twórcy na oficjalnej stronie podali wymagania systemowe, które przedstawia poniższa tabela.

 min. (30 kl./s)Śr. (60 kl./s)Maks. (144+ kl./s)
CPUIntel Core Duo E2 8400Intel i3-4150
Intel Core i5-4460 3,2 GHz
GPUIntel HD 4000Karta graficzna Geforce GT 730GTX 1050 t

Wartości są uśrednione i nie można zagwarantować takich wskaźników dla wszystkich, ponieważ liczba klatek na sekundę zależy nie tylko od parametrów sprzętu, ale także od innych czynników, na przykład od wersji systemu Windows i dostępności najnowszych aktualizacji sterowników sprzętu .

W praktyce wymagania mogą zostać obniżone, a wskaźniki w grze będą mniejsze. Dlatego możliwe jest zrozumienie, jaką wydajność komputer wyciśnie tylko w sposób empiryczny (eksperymentalny). Zwłaszcza jeśli komputer zawiera komponenty innych firm. Na przykład procesor to nie Intel, ale AMD.

Jeśli masz słaby komputer, możesz wykonać szereg czynności z oprogramowaniem, dostosować ustawienia grafiki w grze, zwiększając tym samym FPS.

Z biegiem czasu wymagania mogą ulec zmianie wraz z aktualizacjami i rozwojem gry. W miarę dodawania nowych lokacji, postaci, prac optymalizacyjnych Valoranta twórcy prawdopodobnie będą próbowali „obniżyć wejście” do gry, aby strzelanka była bardziej przystępna dla graczy. To, czy uda się obniżyć minimalne wymagania, jest dużym pytaniem. Każde ulepszenie gier komputerowych wymaga ulepszenia grafiki i innych komponentów, które bezpośrednio zależą od mocy komputera.

podzielić się z przyjaciółmi
ValorantGO.ru
Dodaj komentarz

Adblock
detektor