Dlaczego Valorant zawiesza się: co zrobić, aby zoptymalizować grę na słabym i mocnym komputerze

Valorant to dość nowa gra, więc wciąż jest dużo błędów, błędów na starcie. Sytuacja nie jest wyjątkiem, gdy Valorant laguje (zawiesza się, zwalnia) nie tylko na słabym, ale także na mocnym pececie.

Po co zamrażać Valorant

Istnieje wiele powodów, dla których Valorant może mocno zwolnić. Na przykład:

 • zbyt duże obciążenie procesora centralnego i graficznego, brak pamięci RAM z powodu niedopasowania charakterystyki komputera do wymagań systemowych gry;
 • duża liczba uruchomionych programów i procesów działających w tle oprócz gry, które pochłaniają część wymagań;
 • dla niektórych użytkowników Valorant nie działa dobrze właśnie ze względu na anty-cheat Vanguard, bez którego gra w ogóle nie będzie możliwa;
 • stare wersje zainstalowanych składników systemu Windows i sterowników karty graficznej.

Co zrobić z opóźnieniami

 1. Najpierw po prostu uruchom ponownie komputer, być może zaplanowana instalacja pobranych aktualizacji zawiesza się w zadaniach.
 2. Zamknij wszystkie programy z wyjątkiem samej gry i działającego systemu zapobiegającego oszukiwaniu Vanguard. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku programów wymagających dużej ilości zasobów, takich jak przeglądarki internetowe, Skype, programy antywirusowe i inne.
 3. Przejdź do menedżera zadań (kombinacja „Ctrl + Shift + Esc”). Otwórz kartę Procesy. Spójrz na kolumny „CPU” i „Pamięć”. Jeśli są jakieś uruchomione procesy, które pochłaniają dużo zasobów, zakończ je, ale tylko wtedy, gdy dokładnie wiesz, jaki to program.Spójrz także na kartę Uruchamianie, która wyświetla programy uruchamiane podczas uruchamiania systemu Windows. Zalecamy wyłączenie elementów startowych w jak największym stopniu, pozostawiając tylko najważniejsze.Uruchom ponownie komputer.
 4. Zwolnij miejsce na dysku, na którym zainstalowano Valorant. Gra waży około 8,5 GB, a wraz z kolejnymi aktualizacjami ilość zajmowanego miejsca może znacznie wzrosnąć. Dlatego zaleca się przydzielenie co najmniej półtora do dwóch razy więcej miejsca na dysku.
 5. Na czas gry lub na stałe możesz wyłączyć efekty wizualne w systemie Windows, które również obciążają kartę graficzną. Kliknij skrót „Mój komputer”, przejdź do „Właściwości”. Następnie wykonaj wszystko tak, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.
 6. Wiele nowoczesnych komputerów działa na dwóch dyskach. Pierwszy to dysk półprzewodnikowy (SSD), który jest przeznaczony do instalowania na nim tylko systemu operacyjnego i programów. Drugi to dysk twardy, przeznaczony do przechowywania pozostałych plików podlegających trwałemu usunięciu, nadpisaniu. Dysk SSD jest znacznie szybszy niż dysk twardy, dlatego zaleca się zainstalowanie go na pierwszym.
 7. Wykonaj twardą defragmentację. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę dysku, otwórz właściwości. Następnie przejdź do zakładki „Serwis” i zdefragmentuj wraz z optymalizacją. Czasami takie działania mogą usunąć opóźnienia. Nie można zdefragmentować dysku SSD.
 8. Wyczyść system Windows z niepotrzebnych plików i nagromadzonej pamięci podręcznej. Użyj CCleanera. Do wykonania zadania wystarczy darmowa wersja oprogramowania.
 9. Zainstaluj najnowsze aktualizacje dla swojej karty graficznej i składników systemu Windows.

Optymalizacja Valoranta

Aby skutecznie usunąć fryzy, zwłaszcza jeśli komputer jest bardzo słaby, pomoże tylko degradacja grafiki - obniżenie jakości obrazu zarówno w grze, jak i ustawienie karty graficznej pod konkretny program. W naszym przypadku Valorant.

Bardziej szczegółowo wszystkie niuanse opisano w naszym innym artykule: jak zwiększyć fps w valorant.

Na wydajnym komputerze opóźnienia prawdopodobnie nie będą związane z charakterystyką sprzętu. Najprawdopodobniej problem tkwi w systemie Windows lub niektórych aktywnych programach, które kolidują z grą, a konkretnie z Vanguard, który jest mocno zintegrowany z systemem i może blokować działanie komponentów.

 1. Radzimy wyczyścić system, wyłączyć wszystkie programy zabezpieczające, antywirusy, zapory ogniowe, usunąć programy z uruchamiania, ponownie uruchomić system Windows i spróbować ponownie zagrać. Być może fryzy znikną, a FPS wzrośnie.
 2. Podczas korzystania z programu do czatowania Discord wyłącz nakładkę, która nie jest używana tak często i zużywa dużo zasobów.
 3. Radykalna decyzja będzie całkowite usunięcie Valoranta i anty-cheat z późniejszą instalacją od zera.

W przypadku bardzo słabych komputerów czasami zaleca się wyłączenie standardowych składników, których nigdy nie można używać w systemie Windows. Na przykład usługa drukowania, standardowe gry Windows i inne. Takie usługi i komponenty praktycznie nie obciążają komputera, ale w połączeniu z innymi działaniami optymalizacyjnymi mogą mieć niewielki wpływ.

podzielić się z przyjaciółmi
ValorantGO.ru
Dodaj komentarz

Adblock
detektor